Historia Ogrodu​

Rodzinny Ogród Działkowy – Sierosław II powstał w 1982 roku na terenie podmiejskim w obszarze administracyjnym dwóch gmin – Tarnowa Podgórnego oraz Dopiewa.
Początkowo funkcjonował jako jeden wielki Ogród i składał się z ponad 2500 działek, które podzielono na 4 rejony. Poszczególne rejony oddzielone od siebie drogami polnymi, obszarami – poletkami z drzewostanem leśnym i drogą gminną, zostały przekształcone jeszcze w latach 80-tych w samodzielne ogrody z własnymi Zarządami.
Ogrody te były ogrodzone, każdy w obszarze swojego terenu.
Wydzielone Ogrody otrzymały wspólną nazwę Sierosław z kolejnymi numerami porządkowym.
Tak więc powstały Ogrody: Sierosław 1, Sierosław 2, Sierosław 3, Sierosław 4.

Rodzinny Ogród Działkowy Sierosław 2 składa się obecnie z czterech sektorów, z których dwa (1 i 4) znajdują się na terenie administracyjnym Gminy Tarnowo Podgórne a pozostałe (2 i 3) na terenie administracyjnym Gminy Dopiewo.

R.O.D. Sierosław 2 jest największym obszarowo Ogrodem, na którego terenie zlokalizowane są 743 działki o łącznej powierzchni ponad 31 hektarów. Całkowita powierzchnia Ogrodu to prawie 43 hektary, na którą składają się liczne alejki, drogi dojazdowe, plac zabaw dla dzieci, ogródek dla seniorów, budynek biura Zarządu, świetlica z przyległą kuchnią oraz sklepik spożywczy. Przed budynkiem znajduje się obszerny taras oraz plac, na którym odbywają się imprezy okolicznościowe.

W roku 2013 na terenie Ogrodu odbyły się obchody 30-lecia Rodzinnych Ogrodów Działkowych w Sierosławiu.